Чи корисне для здоров’я вегетаріанство

Вегетаріанство стало способом життя для багатьох людей. Його основа – виключення з раціону м'яса тварин. Існують і більш суворі види вегетаріанських дієт, наприклад веганство, прихильники якого відмовляються від великої кількості продуктів тваринного походження у харчуванні та побуті.

 

Близько 7 років тому в Інтернеті з’явилася неправдива інформація, ніби ВООЗ визнала вегетаріанство хворобою – психічним розладом. З часом ця інформація почала поширюватися медіа. Навіть після офіційного спростування ВООЗ, у багатьох людей залишилося невірне уявлення про такий стиль життя.

 

Належним чином спланований вегетаріанський раціон харчування є здоровим, збалансованим та в багатьох випадках корисним для профілактики різних захворювань. Академія харчування та дієтології США підтверджує, що така дієта підходить для людей на всіх етапах життєвого циклу, у тому числі жінкам під час вагітності й лактації, немовлятам, дітям, підліткам, людям похилого віку, а також спортсменам.

 

На сьогодні рослинна їжа визнається не тільки повноцінним харчуванням, але й способом профілактики та зменшення ризику появи багатьох хвороб. Дослідження вказують, що вегетаріанці мають нижчі ризики появи серцево-судинних захворювань, надмірної ваги та ожиріння, деяких видів раку.

 

Щоб бути корисною, рослинна дієта має бути виваженою. Адже вона не означає просто відмову від м’яса та продуктів тваринного походження. Лише здоровий рослинний раціон (овочі, фрукти, насіння), а також повноцінна заміна тваринного білка на рослинний (бобові, соєві продукти, горіхи) сприяють зменшенню ризику появи багатьох захворювань. А якщо ви не вживаєте м’яса і компенсуєте це малопоживною їжею, очікувати на якісь корисні ефекти для здоров’я марно.

 

Якщо хочете розпочати таку дієту – підходьте до цього виважено. Поступово прибирайте м’ясо чи інші продукти тваринного походження зі свого раціону. До того ж варто заздалегідь зрозуміти, яким чином ви будете планувати свій оновлений раціон, щоб отримувати достатньо поживних речовин.

 

Будьте реалістом. Якщо не дуже любите фрукти чи овочі – вегетаріанство може стати проблемою. Обов’язково консультуйтеся зі своїм лікарем! Він допоможе обрати найкращу стратегію переходу на новий стиль життя.

 

Джерело

Інші новини