Безпечне літо: як поліпшити самопочуття в спекотну погоду

Ці прості правила допоможуть вижити в спеку і захиститись від перегрівання:

 

1. Менше кави – більше води

Кава, алкоголь, солодкі напої – не найкращий вибір у спеку, а великі об’єми можуть призвести до зневоднення. Пийте звичайну воду упродовж дня. Не орієнтуйтесь на норми – пийте, скільки хочеться. І нагадуйте про пиття вашій дитині, адже діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу і більше ризикують наразитися на зневоднення.

 

2. Замість гарячої солянки – овочевий салат

Гаряча і жирна їжа – це додаткове теплове навантаження, яке вам точно не потрібне у спеку. Перейдіть на більш легкий раціон – холодний борщ чи окрошку, овочеві салати тощо. Крім того, ви рідше включатимете плиту, і в домі буде прохолодніше.

 

3. Виключіть вентилятор і прийміть душ

Електричні вентилятори не допоможуть при температурі 30+. Більш надійний спосіб –прохолодний душ або ванна. Якщо у вас є кондиціонер, звісно, використовуйте його.

 

4. Перенесіть прогулянки і тренування на ранок або вечір

Найбільш небезпечний час – з 10:00 до 16:00. Намагайтеся залишатись у приміщенні. Якщо тренуєтесь за високої температури, уважно стежте за своїм станом. Швидке серцебиття разом з відчуттям нестачі повітря, запамороченням – це сигнал, що тренування треба негайно припинити.

 

5. На вулиці

Тримайтесь у тіні. Це найпростіший спосіб попередити сонячні опіки. Будьте обережні біля поверхонь, які відбивають сонячні промені та/або швидко нагріваються, наприклад, піску чи води. Засмага – ознака того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання. Одягайте легкий світлий одяг, головний убір та сонцезахисні окуляри. Одяг із щільно тканих матеріалів захищає найкраще (наприклад, котон, легкі бавовняні тканини). Окуляри мають бути передусім зручними, практичними і насправді захищати очі (100% UVA/UVB захист). Використовуйте сонцезахисний засіб. Крем, спрей тощо широкого спектра дії (UVA та UVB) із SPF 15 та вище. Це треба робити також і в хмарні та прохолодні вітряні дні.

 

6. Дбайте про тих, хто поруч

За жодних обставин не залишайте дітей чи домашніх тварин в автомобілі. Навіть якщо виходите на хвилинку.

 

Бережіть себе!

 

Джерело

Інші новини