• Кореляційні взаємовідносини психологічного та гормонального стану у жінок з синдромом хронічного тазового болю 
ua До змісту

Кореляційні взаємовідносини психологічного та гормонального стану у жінок з синдромом хронічного тазового болю 

HEALTH OF WOMAN. 2016.2(108):127–130; doi 10.15574/HW.2016.108.127 
 

Кореляційні взаємовідносини психологічного та гормонального стану у жінок з синдромом хронічного тазового болю 
 

Ночвіна О. А.

Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова 
 

Мета дослідження: вивчення кореляційних зв’язків між рівнем основних гонадотропних і стероїдних гормонів у фолікулінову фазу менструального циклу та концентрацією серотоніну у жінок з синдромом хронічного тазового болю (СХТБ). 
 

Матеріали та методи. Проведено дослідження основних маркерів хронічного стресу та гормонального статусу методом імуноферментного аналізу у жінок з хронічним тазовим болем (ХТБ) основної групи та здорових жінок групи контролю з подальшим вивченням кореляційних зв’язків між отриманими показниками.


Результати. Доведено, що у пацієнток з ХТБ спостерігається статистично вірогідне збільшення серотоніну, адреналіну та норадреналіну, що свідчить про постійну активацію системи стрес-реакції та відображує наявність дезінтеграції адаптаційних процесів. Гормональний профіль жінок з ХТБ характеризується порушенням функції гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи, а саме: дисбалансом секреції основних тропних гормонів гіпофізу (фолікулостимулювального, лютеїнізувального) в різні фази менструального циклу, зменшенням концентрації естрадіолу і прогестерону та помірним збільшенням вмісту пролактину і кортизолу. Доведено вплив нейромедіаторів на рівень основних стероїдних та статевих гормонів, що встановлено при вивченні кореляційних зв’язків.


Заключення. У рамках дослідження патогенетичних ланок формування СХТБ необхідно вивчення кореляційних взаємозв’язків між рівнем серотоніну, основних стероїдних та статевих гормонів у жінок з даним патологічним станом для встановлення взаємовідносин психологічного та гормонального стану.


Ключові слова: синдром хронічного тазового болю, психологічний стан, гормональний профіль, кореляційні взаємозв’язки.


Література: 
1. Belova AN, Krupin VN, ed. 2007. Chronic pelvic pain: guidance for doctors. Moscow:571.

2. Wayne AM. 1997. Clinical aspects of emotional stress. Emotional stress: Theoretical and Clinical aspects. edited by Sudakov KV, Petrov VI. Volgograd: 138-148, 154-157.

3. Vyhlyaeva EM. 1998. Guide to endocrine gynecology. Moscow, MYA: 258.

4. Gadyeva FG. 2001. Relationship of immune and endocrine systems in women of reproductive age. Obstetrics and gynecology 1:11-13.

5. Hremlyng C, Auerbah C. 2002. Workshop on management of stress. SPb., Peter:240.

6. Zhuk SI, Dzis NP. 2007. Noninflammatory disease of organs – new views on the known problem. Women’s health 4(32):122-126.

7. Zaitsev VN, Lyflyandsky VG, Marynkyn VI. 2006. Applied Medical Statistics. St. Petersburg:432.

8. Kaminsky VV, Zhuk SI, Sinenko NA et al. 2008. To the question of ensuring the monitoring of the hormonal status of women. Reproductive women’s health 2(36):49-52.

9. Kettayl VM, Arch GA. 2001. Pathophysiology of the endocrine system. SPb. Moscow: Nevsky Dialect BINOM:336.