• Клініко-гемостазіологічні аспекти повторної прееклампсії 
ua До змісту

Клініко-гемостазіологічні аспекти повторної прееклампсії 

HEALTH OF WOMAN. 2016.3(109):40–42 
 

Клініко-гемостазіологічні аспекти повторної прееклампсії 
 

Говсєєв Д. О.

Міський клінічний пологовий будинок № 5 м. Києва


Мета дослідження: вивчення клініко-гемостазіологічних аспектів у жінок з повторною прееклампсією.


Матеріали та методи. Було проведено клініко-гемостазіологічне обстеження 150 пацієнток. Ретроспективну групу склали 60 жінок з прееклампсією і/або втратою плода в анамнезі. Ретроспективна група розділена на 2 підгрупи: підгрупа I – 30 пацієнток з втратою плода, в яких прееклампсія мала місце до 29 тиж; підгрупа II – 30 пацієнток, яких було розроджено від 29 до 34 тиж у зв’язку з прееклампсією, що почалася. Контрольну групу склали 30 жінок з неускладненим перебігом вагітності, не обтяженим акушерсько-гінекологічним і тромботичним анамнезом.


Результати. За результатами проведеного дослідження можна відзначити, що під час аналізу спектра тромбофілічних станів у пацієнток ретроспективної групи виявлена дуже висока частота різних генетичних і набутих форм тромбофілії у порівнянні з контрольною групою.


Заключення. Результати проведених досліджень свідчать про істотну роль тромбофілії в патогенезі розвитку прееклампсії: частота тромбофілії у пацієнток ретроспективної групи достовірно вище, ніж у жінок контрольної групи. Це є науковим обґрунтуванням для розроблення вдосконаленого алгоритму лікувально-профілактичних заходів на основі патогенетично обґрунтованої медикаментозної корекції.


Ключові слова: прееклампсія, клініка, гемостаз.


Література: 
1. Венцківський БМ, Дашкевич ВЄ. 2009. Ведення вагітності та пологів при прееклампсії, їх прогнозування, діагностика, лікування і профілактика. Метод. рекомендації. К:32.

2. Степанковская ГМ, Венцковский БМ. 2010. Неотложные состояния в акушерстве и гинекологии. К, Здоров’я:672.

3. Венцківський БМ, Запорожан ВМ, Сенчук АЯ. 2012. Гестози вагітних: Навч. посібник. К, Аконіт:112.

4. Коломийцева АГ. 1999. Поздние гестозы беременных. Вісник асоц. акушерів-гінекологів України 3:79-89.

5. Степанківська ГК, Михайленко ОТ. 2000. Акушерство. К, Здоров’я:580.

6. Венцковский БМ, Жегулович ВГ. 2007. Современные принципы лечения позднего токсикоза беременных. Лікування та діагностика 1:42-44.

7. Коломійцева АГ, Віденко ЛВ. 2002. Волемічні зміни у вагітних з прееклампсією. Зб. наукових праць Асоціації акуш.-гінекол. України. К:51-55.

8. Кабанова НВ, Захарченко ЛВ. 2009. Безопасное материнство как актуальная проблема современного акушерства. Збірн. наук. праць Асоціації акушерів-гінекологів України. К:292-295.

9. Савельева ГМ, Шалина РИ. 2008. Современные проблемы этиологии, патогенеза, терапии и профилактики гестозов. Акушерство и гинекология 5:6-9.

10. Чайка ВК, Бабич ТЮ, Белоусов ГВ. 2009. Программа охраны материнства и детства в семье (безопасное материнство) – профилактика акушерских и перинатальных потерь. Збірн. наук. праць Асоціації акушерів-гінекологів України. К:460-463.