• Антілейкотріенові препарати в лікуванні алергічних хвороб у дітей
ua До змісту

Антілейкотріенові препарати в лікуванні алергічних хвороб у дітей

PERINATOLOGIYA I PEDIATRIYA.2013.3(55):92–95

 

Антілейкотріенові препарати в лікуванні алергічних хвороб у дітей

Шіт С. М., Ревенко Н. Ю., Горелко Т. Г., Кулєшина Т. М.

Департамент педіатрії Кишинівського Університету Медицини і Фармакології ім. Н. Тестеміцану, м. Кишинів, Молдова

 

Мета: скоригувати лікування дермо_респіраторного синдрому (ДРС) у дітей віком 2–5 років за допомогою монтелукаста (антилейкотрієнового препарату) для досягнення клінічної ремісії та якомога тривалого утримання контролю клінічних проявів захворювання для поліпшення якості життя пацієнтів та їхніх сімей.

 

Пацієнти та методи. Під нашим спостереженням знаходилося 225 дітей із ДРС: I група — 75 дітей віком 2–3 роки, II группа — 145 дітей віком 3–5 років. Хлопчики становили 53% (119 дітей), дівчатка — 47% (106 дітей). Усі хворі спостерігалися в катамнезі 1–3 роки. У пацієнтів збирали дані алергологічного анамнезу, проводили поглиблене клінічне та параклінічне дослідження, а також визначали в сироватці крові загальний IgE та специфічні IgE до молока та інших харчових алергенів (методом імуноферментного аналізу ELISA).

 

Результати. В обстежених дітей із ДРС застосування монтелукаста поряд із базисною терапією сприяло не тільки позитивним короткотривалим результатам (досягнення клінічної ремісії на 7–10-й день лікування), але й довготривалому позитивному ефекту (продовження періоду клінічної ремісії та зменшення кількості рецидивів захворювання) на тлі зниження загального та специфічних IgE у сироватці крові.

 

Висновки. У дітей із ДРС необхідно коригувати лікування антилейкотрієновими препаратами, яким є монтелукаст, для швидшого досягнення клінічної ремісії захворювання та профілактики його загострень.

 

Ключові слова: антилейкотрієнові препарати, лікування, дермо-респіраторний синдром.

 

Література:

 

1. Антилейкотриеновые препараты в терапии бронхиальной астмы у детей: возможности и перспективы. Здоров'я України. 2012. 2: 29.

2. Детская аллергология. Под ред АА Баранова, ИИ Балаболкина. М. 2006.

3. Ильин НИ, Хаитов РМ. 2009. Клинические рекомендации по аллергологии. М: 39—52.

4. Шит СМ, Ревенко НЕ. 2012. Лейкотриены в лечении аллергических заболеваний у детей. Инновационные технологии в педиатрии и детской хирургии. ХI Рос. Конгресс. г. Москва, 23—25 октября 2012: 40—41.

5. Шит СМ. 2007. Сингуляр в лечении бронхиальной астмы у детей. Современные технологии в педиатрии и детской хирургии. VI Рос. конгресс. г. Москва, 23—25 октября 2007: 183.

6. Sit S. 2012. Leukcotrienes in the Treatment of Allergic Deceases of Children. II Всемирный Конгресс по консенсусу в педиатрии и детскому здоровью, 17—20 мая 2012 г: 138.