Вас бентежить бустерна вакцина проти COVID-19?
Контакты:
+38 096 338-65-75
Электронный адрес:
info@med-expert.com.ua

Вас бентежить бустерна вакцина проти COVID-19?

Джон Уайт, лікар, головний медичний працівник WebMD Health Corp., відповідає на питання, що таке бустерна доза, чи варто робити ревакцинацію проти COVID-19? Давайте спробуємо розблокувати це питання. Навіщо деяким людям бустерні вакцини?
У світі все ще циркулює багато вірусу, тому ми повинні захистити себе, свої сім’ї та наші спільноти.  Вакцинація проти COVID-19 залишається ефективною для запобігання важким захворюванням. Проте все більше і більше даних свідчать, що вакцинація менш ефективна для запобігання інфекції або легшого захворювання з симптомами з часом. В основному наш захист з часом зменшується.

Хто має право на бустерну вакцину?

  • Якщо ви щеплені вакцинами компаній Pfizer або Moderna, і вам 65 років чи більше.
  • Якщо вам виповнилося 18 років і ви живете в умовах тривалого (довгострокового) догляду.
  • Якщо вам виповнилося 18 років і у вас є основні захворювання.
  • Якщо вам виповнилося 18 років, і ви працюєте в умовах високого ризику, наприклад, у продуктовому магазині чи закладі охорони здоров’я, тощо.

Коли можна отримати бустерну дозу?

Принаймні через 6 місяців після другого щеплення. Немає жодних обмежень за віком або станом здоров’я. Якщо ви отримали вакцину компанії Johnson & Johnson's, ви маєте право на бустерну дозу, при умові, що вам виповнилося 18 років. Коли отримати бустер після цієї вакцини? Принаймні через 2 місяці після щеплення. Що стосується вакцини, яку вам слід вибрати, більшість людей дотримуються оригінальної вакцини, яку вони отримали раніше.  Бустерні дози для вакцини компанії Moderna – це половина дози. Вчені наразі не знають, чи справді одна вакцина краща за іншу. Головне для вас не турбуватися про те, яку саме, а отримати бустерну дозу, якщо ви відповідаєте вимогам. Ви все ще вважаєтеся повністю вакцинованим через 2 тижні після другої дози із серії двох заштриків, наприклад вакцини Pfizer або Moderna. Або через 2 тижні після одноразової вакцини, наприклад, вакцини J&J Janssen. Існує ще одна категорія людей: люди з ослабленим імунітетом. Хто вважається імунодефіцитним?
  • Це люди, які хворіють на рак і проходять лікування.
  • Люди, які перенесли пересадку органів та отримували імуносупресивну терапію.
  • Люди з запущеною або нелікованою ВІЛ-інфекцією.
  • Люди, які приймають певні ліки проти таких захворювань, як ревматоїдний артрит або хвороба Крона, тощо.
Люди із ослабленим імунітетом, які отримали вакцини компаній Pfizer або Moderna, мали право на повторну вакцинацію ще в серпні. В ході досліджень вчені дізналися, що, якщо у вас ослаблена імунна система, один або два заштрики також не спрацюють, оскільки ваше тіло не може створити необхідний опір інфекції. І це створює ризик зараження.

Тепер лікарі рекомендують людям із ослабленою імунною системою розглянути можливість отримання четвертої дози. Дія четвертої дози така ж, як дві дози для людей без імунодефіциту - це боротьба зі зниженням імунітету. Це трохи заплутано, оскільки третя доза для людей із імунодефіцитом тепер не вважається бустером, а радше частиною серії первинних вакцин.

Джерело

Что еще почитать: