Вакцини від COVID-19 можуть захистити легені пацієнтів
Контакты:
+38 096 338-65-75
Электронный адрес:
info@med-expert.com.ua

Вакцини від COVID-19 можуть захистити легені пацієнтів

Нові дані з Індії свідчать, що у вакцинованих пацієнтів з проривними інфекціями COVID-19, захворювання не вражає легені так сильно, як у невакцинованих пацієнтів. Лікарі вивчили стан 205 пацієнтів з підтвердженим COVID-19, більша половина яких була у віці до 50 років. Серед досліджених 14% були повністю вакциновані, 15% - частково щеплені, а решта не щеплені. Всім пацієнтам було зроблено комп’ютерну томографію (КТ) легень.

Дослідники оцінили стан кожної із п’яти часток обох легень за шкалою від 0 (відсутність вірусу в часточці) до 5, що означало, що уражено більше 75% частки. Згідно з доповіддю, опублікованою на medRxiv напередодні експертної оцінки, з можливих 25 балів ураження легень середній показник тяжкості КТ легень становив 0 у повністю вакцинованих пацієнтів, 4 у частково вакцинованих пацієнтів та 11 у невакцинованій групі.

Співавтор дослідження д-р Джаймін Тріведі з Університету Луїсвілля в Кентуккі розповів Reuters, що результати підкреслюють "той факт, що вакцинація зменшує тяжкість захворювання на COVID-19, хоча вона може і не запобігти зараженню деяких пацієнтів".


Джерело

Что еще почитать: