• Пост-реліз. 11 грудня 2018 року відбулася зустріч з Гремом Макманом

Пост-реліз. 11 грудня 2018 року відбулася зустріч з Гремом Макманом

Пост-реліз

11 грудня 2018 року відбулася зустріч з президентом Акредитаційної ради безперервної медичної освіти США Гремом Макманом

 

У рамках запровадження системи безперервного професійного розвитку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 року №302 «Про затвердження положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я», група компаній МедЕксперт запросила до України для обміну досвідом президента Американської акредитаційної ради безперервної медичної освіти (ACCME) доктора Грема Макмана.

 

Система безперервної медичної освіти США вважається найбільш досконалою недержавною системою у світі. Головними напрямками діяльності ACCME є визначення, розробка та впровадження стандартів безперервної медичної освіти, яка використовується лікарями для підвищення їх компетенції з метою покращення якості надання медичної допомоги пацієнтам. ACCME здійснює акредитацію провайдерів/організаторів безперервної медичної освіти за стандартами США, а також на міжнародному рівні, створюючи структуру, яка підтримує, надихає і мотивує лікарів у всьому світі повністю реалізувати свій освітній потенціал. Міжнародні кредити AMA PRA, які отримують лікарі на навчальних заходах, акредитованих ACCME, підтверджують якість післядипломного навчання та визнаються у всьому світі.

 

Українські спеціалісти мали унікальну можливість отримати інформацію з перших вуст та безпосередньо узяти участь у процесі реформування післядипломного професійного розвитку лікарів України.

11 грудня 2018 року у місті Києві на семінарі групи компаній МедЕксперт «Раціональна фармакологія у педіатрії при коморбідних станах», акредитованому за стандартами ACCME, відбулася зустріч доктора Грема Макмана з практикуючими спеціалістами.

 

Він відмітив, що у процесі запровадження безперервної медичної освіти та безперервного професійного розвитку лікаря в Україні існують такі самі проблеми, які були в США, та розповів, як медична спільнота США, починаючи з 1981 року, почала створення масштабної недержавної акредитаційної ради безперервної медичної освіти – ACCME. Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США не впливає на процес безперервної медичної освіти та ліцензування лікарів. Медична спільнота сама дбає про себе, створивши ACCME, яка повністю супроводжує процес акредитації, сертифікації та ліцензування безперервної медичної освіти. Вони роблять це на найвищому рівні, тому держава взагалі не втручається у процес. Безперервна медична освіта є обов’язковою умовою ліцензування. Доктор Макман поділився з українською медичною спільнотою досвідом АССМЕ, який вони накопичували майже 40 років, щоб допомогти нам скороти період реформування та становлення нової системи безперервної медичної освіти. Він розповів, що вони вже акредитували майже 1800 організацій, серед яких лікарні, медичні спільноти, незалежні провайдери в усьому світі (майже 700 провайдерів), медичні видання та інші заінтересовані організації. Якщо ці організації виконують правила АССМЕ, то у процесі своєї освітньої діяльності вони можу надавати кредити, які лікарі можуть у подальшому використовувати при отриманні та подовженні ліцензії. Доктор Макман наголосив, що в умовах технічного прогресу найважливішою є наявність різних видів навчання – лекції, майстер-класи, симуляційні тренінги, навчання у невеликих групах, он-лайн навчання, інтерактивні ігри тощо. Це допомагає задовольнити потреби лікаря в освіті, спростити доступ до навчальних матеріалів і, як наслідок, забезпечити постійне підвищення його компетенції.

 

У рамках свого візиту доктор Макман зустрівся з представниками МОЗ України, у тому числі з Олександром Лінчевським – заступником в.о. міністра охорони здоров’я. На зустрічі обговорювали основні шляхи подальшого розвитку системи безперервної медичної освіти України за міжнародними стандартами:

 • наявність незалежного акредитатора;
 • запровадження кредитної системи;
 • дієва система підрахунку кредитів;
 • управління комерційною незалежністю освіти;
 • наявність акредитованих провайдерів, які забезпечують стандартизоване безперервне медичне навчання;
 • ліцензування.

 

Також президент Американської акредитаційної ради з безперервної медичної освіти відвідав Національну медичну академію післядипломної освіти імені П.Л Шупика, де відбулася його зустріч з організаторами післядипломної безперервної медичної освіти та інтернами. Під час спілкування зі своїми колегами Грем Макман наголосив, що безперервна медична освіта повинна відповідати стандартам:

 • лікарі мають отримувати збалансовану освіту, яка ґрунтується на засадах доказової медицини;
 • інформація має задовольняти реальні освітні потреби лікаря;
 • навчальний процес має бути вільним від комерційного впливу;
 • лікарі повинні проходити перевірку отриманих/засвоєних знань та мати можливість оцінити якість, актуальність та практичність отриманих знань;
 • безперервна професійна освіти повинна підтримуватись та заохочуватись роботодавцем.

 

Під час зустрічі з ректором НМАПО імені П.Л. Шупика Юрієм Вороненком Грем Макман висловив надію на те, що подальше реформування медичної освіти в Україні буде поєднувати в собі як світовий досвід, так і національні особливості.

 

Також відбулась консультативна зустріч з керівництвом Всеукраїнської спілки безперервної медичної освіти, учасники якої отримали велику кількість корисної інформації та мотивацію до подальшого розвитку і стимулювання реформування безперервної медичної освіти України відповідно до міжнародних стандартів.

 

Грем Макман був вражений українською гостинністю та готовністю організаторів безперервного медичного навчання в Україні, МОЗ України та українських лікарів брати участь у процесі реформування та приєднання до міжнародної медичної спільноти. Американська модель організації безперервної медичної освіти зацікавила представників МОЗ та організаторів післядипломної освіти. Яскравий приклад реалізації такої моделі вже запроваджує в Україні перший акредитований організатор безперервної медичної освіти – Група компаній МедЕксперт. Доктор Макман  підтвердив готовність подальшої підтримки розвитку процесу становлення безперервної медичної освіти в Україні. Розпочато консультаційний процес між ACCME та МОЗ України для подальшого обміну досвідом.

 

Група компаній МедЕксперт висловлює подяку представникам МОЗ України та НМАПО імені П.Л. Шупика за підтримку та активну позицію у процесі реформування безперервної медичної освіти. Наша спільна мета – через постійний професійний розвиток та самовдосконалення лікарів покращити якість надання медичної допомоги населенню України.

Другие новости